Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi

Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi

Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi olarak hemen yanı başınızdayız. Bize ulaşarak randevunuzu bugünden alın. Çünkü size daha hizmet verip servis kalitemizi arttırabiliriz. Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi olarak Demirdöküm marka kombi cihazlarının tamir ve bakım hizmetini vermekteyiz. Servis taleplerinizi aynı gün içerisinde gerçekleştirerek  hızlı ve garantili bir şekilde çözümler üretmekteyiz.

Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi firmamızda demirdöküm marka kombi cihazlarının bütün orijinal parçaları mevcuttur. Servis esnasında hiçbir şekilde vakit kaybı olmadan uzman ekiplerimiz tarafından parça değişimi yapılmaktadır ve firmamız tarafından değişim veya tamir olan parçalar (1) yıl garanti altındadır.

Keçiören Demirdöküm Servisi olarak Demirdöküm marka kombi cihazları hakkında öğrenmek istediklerinizi veya arıza durumunda ne yapmanız gerektiği hakkında firmamız ile 7 gün 24 saat iletişime geçerek sorunlarınıza istediğiniz şekilde cevap alabilir ve servis kaydı oluşturabilirsiniz. Bu sebeple aşağıda size yol gösterecek bir yazı bıraktık.

Ancak bu hata kodları genel kodlardır. Bu kodlar her durumda işinizi çözmeye bilir bu durumlarda bizi arayıp randevu almanız durumunda işler netlik kazanacaktır. Servis Numaramız 0312 351 50 55 bizi 7/24 arayıp randevu alabilirsiniz.

Keçiören Kombi Bakım ve Petek Temizliği

Demirdöküm Kombi cihazlar sağlam ve çok sorun çıkarmayan cihazlardır. Ancak olsa da diğer ev aletleri gibi zamanla arıza verebilir. Bu sebeple daha öncesinde önlem almanız gereklidir. Kış döneminde yarı yolda kalmak kimse istemez. Ama yine de  cihazın yıllık bakımının düzenli olarak yapılmaması önemsenmiyor.

Yıllık bakım yapılmayan cihazların içerisinde çalışmaktan dolayı oluşan pislik vb. gibi zararlı maddelerin kombi içerisinde önemli görevi olan parçaların ömrünü kısaltarak daha çabuk bozulmasını sağlamaktadır.

Kombi bakım işlemini kullanıcıların yapabilmesi mümkün değildir  ve bakım işlemi kombinin içerisinde oluşan tozların temizlenmesi ile gerçekleşen bir işlem değildir. Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi olarak bakım işlemlerini bilir kişilere yaptırmanız gerektiğini bilmenizi isteriz. Aksi taktirde bakım yaptırmak yerine kombide farklı türlü arızalarla karşılaşabilirsiniz

 

Demirdöküm arıza kodları – Keçiören Kombi Tamir Servisi

F1 Arıza Kodu_Limit Termostat Sorunu


Kombi sıcaklığının artmasından dolayı limit termostatın devreye girerek kombiyi emniyete aldığını belirtir. Bu durumda cihazın altındaki vanaları kontrol edin vanalar açık ise cihazı resetleyin sorun halen devam ediyor ise filtre tıkanmış olabilir, sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, eşanjör tıkalı olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir. Net teşhis koymak için  Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi ile iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

F2 Arıza Kodu_Kullanım Suyu Ntc Sorunu


Kullanım suyu ntc sensör arızalı veya kablolarında kopukluk olabilir, bu durumda müdahale edilecek bir işlem yoktur. Müdahale için servis aranmalıdır.

F3 Arıza Kodu_Tesisat Suyu Ntc Sorunu


Kalorifer tesisatı ntc sensör arızalı veya kablolarında kopukluk olabilir. Bu durumda müdahale edilecek bir işlem yoktur. Müdahale için servis aranmalıdır.

F4 Arıza Kodu_Ateşleme Sorunu


Cihazın ateşleme yapamadığını belirten arızadır. Bu durumda evde doğalgaz olduğundan emin olun cihazın altındaki sarı başlı vananın açık olduğundan emin olun bunlar mevcut ise 3 kez resetleme işlemini yapın sorun halen devam ediyor ise ateşleme elektrotların’da sorun olabilir, gaz valfi arızalı olabilir, elektronik kart arızalı olabilir. Net teşhis koymak için Keçiören Demirdöküm Servisi ile iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

F5  F6 Arıza Kodu_Atık Gaz Sorunu Dış Hava Sensör Sorunu


Bu sorun cihazın bacasında bir sorun olduğunu veya fan, prostat, elektronik kart arızalı olma durumunda yaşanır. Kullanıcının müdahale etmesini gerektiren bir işlem yoktur. Net teşhis koymak için Keçiören Demirdöküm servisi ile iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

F7 Arıza Kodu_Hava Akış Sensör Bağlantı Sorunu


Nitron kombilerde hava akış sensörü prostattır. Prostat arızalı olabilir. Kablolarında sorun olabilir. Net teşhis için Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi ile iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

F8 F9 Arıza Kodu_Fan Motoru Arıza Sorunu 

Atık gazın dış ortama atılmasını sağlayan fan motoru arızalı olabilir,  kablolarında sorun vardır elektronik kart arızalıdır. Net teşhis için Keçiören Demirdöküm Servisi ile iletişme geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

F10 Arıza Kodu_Kalorifer Tesisatı Su basınç Sorunu


Kombinin su barının 1.0 in altında olduğunu gösteren arıza kodudur. Bu durumda kombinin alt kısmındaki siyah başlıklı doldurma musluğundan su takviyesi yaparak ekranda 1.5 e bar ayarını getirerek arızadan çıkartabilirsiniz. Sorun halen devam ediyor ise su seviye rölesi arızalıdır.

F11 Arıza Kodu_Sirkülasyon Pompası arıza sorunu


Cihaz kalorifer konumunda iken devridaim yapamaması sonucu F11 arızasına geçer. Bu durumda kombi altındaki kalorifer tesisatı vanalarını kontrol edin, petek vanalarının açık olduğunu kontrol edin, eğer bunlar mevcut ise sirkülasyon pompası arızalıdır.  Tam çözüm istiyorsanız bizi arayın Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi ile iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

F12 Arıza Kodu_Düşük Voltaj Arıza Sorunu


Bu durumda cihaza 165 volt altında elektrik geldiği zaman yaşanan arıza durumudur. Cihazı resetleme işlemi yapın. Sorun halen devam ediyor ise elektronik kartta sorunu.

Ustad

Ustad

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın

Sosyal Medyada Biz

Sitemizi ve sosyal medyadaki ayak izlerimizi takip edin.

Önceki yazılarımız

Facebook

Alo Servis