Demirdöküm Tayros Kombi Tamir

Demirdöküm Tayros Kombi Tamir keçiören

Demirdöküm Tayros Kombi Tamir için önce gerekli kodları bilmeniz gerekiyor. Bu kodları aşağıda verdik. Bu sayede işlemleri kontrol edin yada bizi arayıp destek alabilirsiniz. Demirdöküm Tayros kombi arıza ve çözümleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık. Yazımızda kombi kullanım panelinde yanıp sönen ledlere göre arıza durumlarının anlamları ve varsa yapabilecekleriniz hakkında bilgiler mevcuttur.

Ama bunlar kesin çözüm içermez. Bu sebepten dolayı kesin teşhis için bizi arayıp randevu alabilirsiniz. Keçiören’de yer alan servisimizde kombileriniz en ince ayrıntısına kadar test edilmektedir. Ankara’nın diğer ilçelerine de servisimiz bulunmaktadır. Demirdöküm  kombi tamir servisi Keçiören olarak sizin aramanızı bekleyeceğiz 0312 351 50 55 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Demirdöküm  Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Tayros 30 Ledi Yanıp Sönüyor : Kalorifer Ntc Sensörü Problemi.
Bu problemde kaloriferleriniz ısınmaz veya az ısıtır. Kalorifer NTC sensöründe, sensör kablolarında veya sensöre bağlı borularda sorun olabilmektedir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm Tayros 40 Ledi Yanıp Sönüyor : Kullanım Suyu Sensörü Problemi.
Bu durum kullanım sıcak su sensörlerinde sorun olduğunu belirtir. Böyle bir durumda sıcak su NTC sensörünün yanı sıra, kablolarda ve bağlantılarda da sorun olabilmektedir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm Tayros 50 Ledi Yanıp Sönüyor : Düşük Su Basıncı Problemi.
Tayros kombi kalorifer tesisatında yeterli basınçta su olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiye su basmanız gerekir. Demirdöküm Tayros kombinin alt tarafında siyah yada mavi doldurma musluğu vardır. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve su basımı başlar. 1,5 bara kadar su basmanız gerekir. Su basma işlemi sonrasında kombi çalışacaktır. Sorunda düzelme olmazsa eğer resetleme işlemi uygulamalısınız. Yine de düzelmiyorsa su basınç sondası arızalanmış olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm Tayros 60 Ledi Yanıp Sönüyor : Hava Akışı Sorunu.
Bu durumda Tayros Kombi atık gaz ve taze hava akışını sağlayamadığı için kombi çalışmayarak arıza durumuna geçer. Kombi hermetik model ise: fan prosestat, anakart arızalı olabilir. Kombi bacalı model ise baca tıkanmış ya da baca emniyet sensöründe arıza meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm Tayros 70 Ledi Yanıp Sönüyor : Aşırı Isınma Problemi.
Bu arıza durumunda kombinin hangi konumda çalıştığı önemlidir. Kış konumunda bu sorun yaşanıyor ise radyatör ( petek ) vanaları kapalı durumda olabilir, kontrol ederek kapalı ise açınız. Yaz konumunda sorun yaşanıyor ise veya kış konumunda olup petek vanaları açık ise resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmaz ise: kombi ana eşanjöründe kireçlenme veya tıkanma, üç yollu vanada arızaı, pompanın sıkışması veya yanması, kalorifer filtrenin tıkanması, kalorifer peteklerinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm Tayros 80 Ledi Yanıp Sönüyor : Başarısız Ateşleme Sorunu.
Kombiniz ateşleme yapamamaktadır. dairede gaz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Dairenizde gaz var ise kombinizin su basınç seviyesini kontrol ediniz düşük ise cihaza su basın ve ardından birkaç kez cihazınızı resetleyiniz. Düzelme olmuyor ise elektronik kart, gaz valfi ya da ateşleme iyonizasyon çubuklarında sorun oluşmuş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm kombi yanmıyor

Demir döküm kombiniz yukarıdaki işlemleri uygulamanıza rağmen yanmıyorsa bizi arayın. En kısa zamanda yanınızda olup gerekli müdahale profesyonel ve tecrübeli ekiplerimiz tarafından yapıldıktan sonra bilgilendirileceksiniz. Demirdöküm Tayros Kombi Tamir hata kodları işe yaramadıysa bize ulaşın.

Ustad

Ustad

Fikirlerinizi Bizimle Paylaşın

Sosyal Medyada Biz

Sitemizi ve sosyal medyadaki ayak izlerimizi takip edin.

Önceki yazılarımız

Facebook

Alo Servis